geri

StorageCraft® ShadowProtect® SPX yazılımı, sanal ve fiziksel makinelerdeki Windows ve Linux sistemleri için kurumsal düzeyde yedekleme ve felaket kurtarma, veri koruma ve yönetilen sistem geçişi sağlar.

Yönetilen hizmet sağlayıcıları (MSP’ler) ve diğer BT uzmanları, SPX’i Windows, Linux veya karma BT ortamlarında kullanabilir. Karma ortamda çalışan bir BT uzmanıysanız, tüm makinelerde tek bir yedekleme ve kurtarma yazılımı çözümü çalıştırabilmekten memnun kalacağınızı düşünüyoruz.

SPX, büyük veya küçük herhangi bir felakette her zaman, her yerde BT ortamını kurtarmak için ihtiyaç duyduğunuz ürün ve hizmetleri sağlayan felaket kurtarma çözümümüz olan StorageCraft Recovery™ uygulamasının en yeni öğesidir.

SPX; işletim sistemi, uygulamalar, hizmetler, yapılandırma ayarları ve veri birimleri de dâhil olmak üzere Windows veya Linux sistemlerinizin sektör düzeyindeki yedek imajlarını hızlı ve etkili bir şekilde oluşturur. Linux sistemleri için StorageCraft tarafından oluşturulmuş anlık görüntü sürücüsü, her seferinde tam yedekleme almanızı sağlar. Windows sistemleri için tam yedeklemeler sağlamak üzere Microsoft Birim Gölge Kopyası Hizmeti’ni (VSS) kullanırız ve anlık görüntü sürücümüz StorageCraft Volume Snapshot Manager™ ise bu yedeklemelerin hızlı bir şekilde gerçekleşmesini sağlar.

Yedek imajlar, belirtilen makinedeki her şeyi içerdiğinden sisteminizi, uygulamalarınızı ve verilerinizi kurtarmanız gerektiğinde bu işlemi dakikalar içerisinde yapabilirsiniz.

BT ortamlarını geliştirmekte ihtiyaç duyduğunuz esneklik
Değişen BT ortamlarına uyarlanabilen bir yedekleme ve felaket kurtarma çözümüne ihtiyacınız vardır. SPX şunlarda çalışır:

Sanal ve fiziksel sunuculardaki Linux sistemleri
Sanal ve fiziksel sunucularda, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlardaki Windows sistemleri
Kurtarma için ihtiyaç duyduğunuz yedek imajlara sahip olduğunuzdan emin olmak için düzenli aralıklarla yedekleme planlamaları yapın. Sezgisel yönetim konsolu içerisinden önceden belirlenmiş bir yedekleme planlamasını kullanmayı seçin ya da özel yedekleme görevinizi oluşturun. SPX, istediğiniz türdeki yedeklemeyi, istediğiniz günde ve saatte yapma özelliği sağlar. Konsoldan her gerçekleştirilen yedeklemenin boyutunu, süresini ve türünü görüntüleyebilir ve sorunları izleyebilirsiniz.

SPX yedek imajları edindikten sonra, birden fazla hızlı kurtarma seçeneğine sahip olursunuz. Karşılaştığınız felaketin kapsamına bağlı olarak şunları yapabilirsiniz:

Bir yedek imajı ekleyip göz atarak kayıp dosyalara ve klasörlere hızlıca erişme
StorageCraft VirtualBoot™ teknolojisini kullanarak hızlı ve geçici bir düzeltme içinsanal makine (VM) olarak yedek imajı önyükleme
Korumalı bir Windows sistemini, misafir SM olarak bir Hyper-V sunucusuna önyükleme (aynı zamanda VirtualBoot kullanarak; Windows Server 2012 R2 gerektirir)
Bir Linux veya Windows sistemini aynı veya farklı donanıma ya da sanal ortama dakikalar içerisinde geri yükleme
Kurtarma seçeneklerindeki bu esneklik, sisteminiz için işletmenizin kurtarma süresi hedefini (RTO) ve verileriniz için kurtarma noktası hedefini (RPO) karşılayabileceğiniz (ya da geçebileceğiniz) anlamına gelir. (RTO, sonuçların işletme için kabul edilemez olduğu maksimum izin verilebilir kesinti süresinin hesaplamasıdır. RTO, verilerin kaybolabileceği maksimum süredir. Ne kadar veri kaybetmeyi veya yeniden girmeyi göze alabilirsiniz?)

Windows, Linux veya karma ortamlarınızın kritik koruması
Yöneticilerin, teknisyenlerin ve diğer BT uzmanlarının SPX kullanma örnekleri:

Bir sunucu arızalandıktan sonra veya hipervizör, zararlı yazılıma maruz kaldıktan sonra tam kurtarma gerçekleştirme
Bir sistem hatası, sunucunun çökmesine neden olduktan sonra aynı donanıma geri yükleme
Hipervizör veya sunucu çöktükten sonra aynı hipervizörü geri yükleme
Yeni donanıma veya sanal ortama geçiş
İşletmenizin asla birkaç dakikalık veriden fazlasını kaybetmemesini sağlamak üzere sürekli artımlı yedeklemeler alma
Tam veri hacimlerini geri yükleme
Belirli dosyaları ve klasörleri kurtarma
Karma BT ortamında yedekleme ve olağanüstü durum kurtarma çözümlerini yönetme
Yeni uygulamaları üretim ortamınıza sunmadan önce test etme
İşletmenizin olağanüstü durum kurtarma planını test etme
SPX’in özellikleri ve avantajları
CrossPlatform support icon

Çapraz Platform Desteği
İster Windows veya Linux, ister sanal veya fiziksel fark etmez; BT ortamınızı tek ürünle koruyun.

Windows sunucu, masaüstü ve dizüstü işletim sistemlerinizde ve gelişmekte olan Linux sunucu dağıtımları listesi için destek
Birçok hipervizörde barındırılan sanal makine (VM’ler) için destek (VMware, Microsoft, Oracle, Red Hat ve daha fazlası. Liste için hipervizör desteğine bakın)
Sanal ortamlar için uygun olan bir fiyat noktasında fiziksel sunucularda kullanılabilir olan tüm özelliklerin ve işlevselliğin keyfini çıkarın
Backup icon

Yedekleme
Yerine konulamayacak verileri, özel uygulamaları veya işletim sisteminizi kaybetme riski yaşamamak için uygulamalar, yapılandırma ayarları, hizmetler ve veriler dâhil olmak üzere her şeyi yakalayın.

Windows veya Linux sabit sürücünüz için arşivleyebileceğiniz bir defalık tam yedekleme gerçekleştirme
Microsoft SQL, Exchange ve SharePoint sunucuları ve bellekteki güncellemeler dâhil olmak üzere diğer kritik uygulama sunucularını yedekleme
Web, posta, veri tabanı ve dosya sunucuları gibi neredeyse her tür Linux sunucusunu yedekleme
Verileri güvenli bir şekilde korumak için yedekleme görevlerini şifreleme
Yedeklemeleri herhangi bir dâhili ya da çıkarılabilir sürücüye ya da ağ depolama aygıtına kaydetme
Gerçekleştirilen her yedeklemenin boyutunu, süresini ve türünü hızlıca görüntüleme ve SPX kullanıcı arabirimindeki patentli iş zaman çizelgesi özeliğinden sorunları izleme
Depolama alanına kaydetmeniz gerektiğinde yedek imajları sakladığınız süreyi yönetme
StorageCraft Recovery Environment kullanarak geri yükleme işlemini denemeden önce önyüklenemeyen bir sistemi yedekleme
 

Scheduling icon

Planlama
Kişiler çalışırken bile (farkına bile varmazlar) düzenli olarak yedekleme çalıştırın. Böylece asla birkaç dakikalık veriden fazlasını kaybetme riski almamış olursunuz.

Tam veya artımlı yedeklemelerin otomatik olarak gerçekleşmesini planlama
Yedekleme görevlerinizi planlamada tam esneklik edinme (örneğin, Pazartesi’den Perşembe’ye kadar daha sık, Cuma günü daha az, hafta sonu ise yalnızca bir yedekleme çalıştırın)
“Karma mod” yedekleme görevi planlamaları oluşturma (Bir sonraki planlanan tam yedeklemeye kadar gerçekleştirilen tam yedeklemenin sonrasındaki günlük artımlı yedeklemeler)
“Sürekli artımlı” yedekleme planlamaları oluşturma (tam yedeklemeden sonra gerçekleştirilen kalıcı günlük artımlı yedeklemeler)
Artımlı yedeklemeleri 15 dakikada bir gibi sık aralıklarla çalıştırılacak şekilde planlama
Remote management icon

Uzaktan Yönetim
Masanızdan kalkmadan, uzaktaki makinelerde yedekleme görevi planlamalarınızı ve SPX aracısı kurulumlarınızı yönetin

Windows veya Linux makineleri olduklarına bakılmaksızın, SPX ile çalışan makinelere bağlanmak için aynı SPX kullanıcı arabirimini kullanma
SPX aracısını Windows sunucuya, masaüstü bilgisayara, dizüstü bilgisayara veya VM‘ye yükleme ve makineye ziyaret etmeyi gerektirmeden makine için bir yedekleme görevi planlaması oluşturma
SPX aracısını Linux sunucusuna veya VM‘sine yükleme ve makineye ziyaret etmeyi gerektirmeden makine için bir yedekleme görevi planlaması oluşturma
Yedekleme görevleri tamamlandığında veya başarısız olduğunda e-posta bildirimi almayı seçme
Tek bir panelden çoklu uç noktalardaki SPX yedekleme görevlerini izleme (ücretsiz StorageCraft ShadowControl® yazılımını indirdiğinizde kullanılabilir)
Yedekleme görevi ilkeleri oluşturma ve her uç noktanın yedekleme görevi planlamasını ayrı ayrı yapılandırmak yerine gruplara uygulama (ücretsiz StorageCraft ShadowControl yazılımını indirdiğinizde kullanılabilir)
 

Testing icon

Test etme
Yedek imajlarınızda kolay yürütülebilir testler çalıştırın, böylece olağanüstü bir durum karşısında yedeklerinizin çalışacağından emin olabilirsiniz.

Hızlı ve güvenilir kurtarma için iyi durumda olduklarını öğrenmek üzere imaj zinciri tarayıcısı aracılığıyla yedek imajlarının bütünlüğünü doğrulama
Yedek imajları imaj zinciri tarayıcısı aracılığıyla ekleme ve dosyalarla klasörlere göz atma (başarılı olursa, yedek imajı iyi durumdadır)
Geri yüklenen bir sistemin düzgün çalışıp çalışmayacağını test etmek üzere bir yedek imajını VirtualBoot aracılığıyla sanal bir makineye önyükleme
Image management icon

İmaj Yönetimi
Yedeklemelerinizi depolayabilmeniz veya geçişlerini yapabilmeniz için yedek imajlarınızın boyutu ile dosya türünü yönetin.

Dosyaları arşivleme için tek bir yeni yedek imajda birleştirme (tam yedekleme artı artımlı)
DVD veya Blu-Ray’de yedekleme için yedek imaj dosyasını küçük dosyalara (dağıtılmış set) bölme
Sanal makineye geri yükleme veya geçiş yaptırma için yedek imaj dosyalarını .VHD (Hyper-V uyumlu) ya da .VMDK (VMware uyumlu) biçiminde bir sanal diske dönüştürme
Birleştirilmiş veya dönüştürülmüş bir yedekleme dosyasının sıkıştırma ayarını ya da şifrelemesini belirleme
 

Recovery icon

Kurtarma
Bir dosya veya klasörü kurtarın ya da bir sistemin tamamını hızlı bir şekilde aynı veya farklı donanıma geri yükleyerek kesinti süresini ve maliyetlerini önleyin.

Belirli bir zamanı yedekleme imajını imaj zinciri tarayıcısından ekleyerek dosya veya klasör kurtarma
İmaj zinciri tarayıcısından bir veri hacminin tamamını geri yükleme
Belirli bir zamanı yedekleme imajı ekleyerek veritabanı sunucusuna erişimi hızlıca geri yükleme
Bir sistemi aynı fiziksel veya sanal ortama geri yükleme (StorageCraft Recovery Environment ile)
Bir Windows sistemini farklı bir fiziksel veya sanal ortama StorageCraft Hardware Independent Restore™ teknolojisini kullanarak geri yükleme
Önyükleme onarımını kullanarak bir Linux sistemini farklı bir fiziksel veya sanal ortama geri yükleme
Bir yedek imajını VirtualBoot aracılığıyla bir sanal makine (geçici sistem yükü devretme) olarak hızlıca önyükleme
Bir SPX Windows veya Linux yedeklemesini desteklenen Linux sürümünde önyükleme
Bir SPX Windows yedeklemesini desteklenen Windows sürümünde önyükleme
Bir SPX Windows yedeğini, misafir SM olarak bir Hyper-V sunucusuna önyükleme (Windows 2012 R2 gereklidir)
Migration icon

Geçiş
Donanım seçiminizden bağımsız olarak, çalışma zamanı kaybetmeden sistemi yeni bir makineye taşıyın.

Yedek imajın, bir fiziksel makineden diğerine geçişini yapma (P2P)
Yedek imajın, bir sanal makineden diğerine geçişini yapma (V2V)
Sanal bir makinenin yedek imajının fiziksel bir makineye geçişini yapma (V2P)
Yedek imajın bir fiziksel makineden bir sanal ortama geçişini yapma (P2V)
 

Daha fazla bilgi almak veya yazdırılabilir belgeye ulaşmak mı istiyorsunuz?
Destek belgelerimize ve pazarlama materyallerimize bakın:

SPX Veri Sayfası – Özellikleri ve avantajları içeren eksiksiz bir genel bakış
SPX Kullanıcı Kılavuzu – Kullanıcı kılavuzu – adım adım talimatlar
SPX BeniOku Metni – Kullanıcı kılavuzunu tamamlayıcı ek – sistem gereksinimleri, geliştirmeler, sorunlar
StorageCraft Recovery Environment – Kritik bir SPX bileşeni hakkında bilgi
Lisanslama
StorageCraft , sistem başına SPX lisansı verir. SPX lisansları şunlar için kullanılabilirdir:

Windows fiziksel sunucuları ve küçük işletme sunucuları
Linux fiziksel sunucuları
Windows VM’leri
Linux VM’leri
Windows masaüstü ve dizüstü bilgisayarları
VM lisansı, fiziksel sunucu lisansına göre daha uygun maliyetlidir. Lütfen, bir sanal lisansın, sanal makineyi fiziksel ortama geçirmenize veya geri yüklemenize olanak sağladığını unutmayın. Ancak fiziksel sisteme geri yüklendikten sonra sanal lisans sona erer. Fiziksel ortamda yedekleme yapmaya devam etmek için yeni bir fiziksel lisansı kullanın.

detay

Storagecraft

Copyright © MsaNet 2014 Bütün Hakları Saklıdır.