geri

3D CAD yazılımı nedir?

3B CAD veya üç boyutlu bilgisayar destekli tasarım, el ile taslak oluşturma işleminin otomatik bir işlemle değiştirildiği tasarım ve teknik dokümantasyon teknolojisidir. Mimarlar, mühendisler ve diğer profesyoneller tarafından kullanılan 3D CAD yazılımı, bilgisayarda üç boyutlu bir nokta koleksiyonu kullanarak nesneleri tam olarak temsil eder ve görselleştirir.

Autodesk'in,  insanların fikirleri keşfetmelerine ve paylaşmalarına, kavramları görselleştirmelerine ve tasarımların yapılmadan önce nasıl performans göstereceğini simüle etmelerine yardımcı olmak için geniş bir 3D CAD yazılım programları portföyü  vardır.

AutoCAD®, Autodesk® tarafından geliştirilen dünyadaki ilk vektör tabanlı bilgisayar destekli tasarım (CAD) ve teknik çizim programlarından biridir.

AutoCAD Nedir?

Günümüzde en yaygın olarak mimarlar, mühendisler ve tasarımcılar tarafından aktif olarak kullanılan AutoCAD, projelerin iki boyutlu veya üç boyutlu çizimlerinin rahatlıkla yapılmasını sağlar. AutoCAD ile yapılan çizimler çözünürlükten bağımsız oldukları için çizimlerin boyutları görüntü kalitesi etkilenmeden rahatlıkla değiştirilebilir.

AutoCAD programı, kullanıcılarına esnek ve özelleştirilebilen tasarım imkanları sunmakla beraber analiz ve simülasyonlar yapılmasına da olanak sağlar. Önceden ayrı ayrı abone olunan sektörel AutoCAD’ler tek bir çatı altında toplandı. Kullanıcılara sunduğu özelleştirilmiş araç setleriyle mimarlık, imalat, mekanik, inşaat, elektrik ve tesisat gibi alanlardaki özel tasarım ihtiyaçlarına cevap veren bir bilgisayar destekli çizim programı haline geldi.

AutoCAD programının dosya uzantısı, teknik resim formatlarında sıklıkla kullanılan DWG’dir. Yine AutoCAD tarafından geliştirilen DXF uzantılı dosyalar sayesinde, yapılan 2B veya 3B çizimler başka CAD programları ile etkileşimli olarak kullanılabilir. AutoCAD’in mobil ve web uygulamaları her zaman her yerde çalışabilme özgürlüğü ve esnekliği sağlar.
 

detay

Autodesk

Copyright © MsaNet 2014 Bütün Hakları Saklıdır.