geri

Acronis'in yerinde ve bulut yedekleme ve kurtarma yazılımı ürünleri, kullanıcı dostu, istikrarlı ve yenilikçi olma ününe sahiptir. Yazılımı minimum miktarda CPU ve bellek kullanacak şekilde tasarlanmıştır ve depolama dizileri , bulut ve teyp dahil beş farklı hedefe de yazılabilir . Bu, yöneticilere veri yedeklemeleri içerisinde medya ve hedef türlerini karıştırma ve eşleştirme konusunda daha fazla esneklik sağlar.

Acronis, 2012 yılında mobil dosya paylaşımı, senkronizasyon ve işbirliği yazılımıyla bilinen dosya paylaşım yazılımı şirketi GroupLogic'i satın aldı. Acronis, 2014 yılında nScaled ve felaket kurtarma hizmetini bir hizmet ( DRaaS ) ürünü olarak satın aldı . NScaled, kurumsal veri yedekleme ve DR için hibrit bir bulut altyapısı sağladı. NScaled platformu, çoğaltmayı yönetmek ve geri tepme ve yük devretme başlatmak için yazılım içeriyordu.

Acronis AnyData Motoru
Acronis şirketler, KOBİ'ler ve tüketiciler için ürünler sunmaktadır. Satıcı, ürünlerinin çoğunu, sanal ve fiziksel sunucu korumasını işlemek için 2014 yılında piyasaya sürülen Acronis AnyData Motoruna dayandırır.

Adından da anlaşılacağı gibi, ürünün bir çekiciliği, birçok veri formuyla uyumlu olmasıdır. Motor, farklı türde sunucularda ve işletim sistemlerinde (OS) kullanım için birçok veri yedekleme ve koruma özelliğini birleştirir.

Acronis AnyData Engine, Citrix XenServer, KVM, Microsoft Hyper-V, Oracle VM ve VMware ESXi dahil olmak üzere Windows ve Linux işletim sistemlerinde ve sanal sunucularda çalışır. Motor ayrıca Microsoft Exchange, SQL Server, SharePoint ve Active Directory dahil olmak üzere birçok dosya türünü ve ortak uygulamaları destekler.

AnyData Motorunda çalışan Acronis ürünleri aşağıdaki özellikleri içerir:

Sanal-sanal , sanal-fiziksel, fiziksel-sanal ve fiziksel-fiziksel dahil olmak üzere çeşitli veri taşıma biçimleri .
Depolama alanını ve bant genişliği kullanımını azaltmak için yerleşik sıkıştırma ve veri tekilleştirme.
İsteğe bağlı olarak verilere uygulanabilen dahili AES-256 düzeyinde şifreleme .
Tam disk ve sanal makine ( VM ) Anlık görüntüleri kullanarak, yedekleme ve kurtarma için tüm disk sürücüsü veya VM saklanabilir; korumalı sistemlerin yedekleme sırasında çevrimdışı olmaları gerekmez.
Ek olarak, Acronis yedekleme ve kurtarma ürünlerinde yerleşik olan Universal Restore, yedeklemelerin farklı bir sisteme (örneğin fizikselden sanalya) geri yüklenmesini sağlar. Birçok yedek üretici gibi, Acronis'in da anında kurtarma özelliği vardır.

En iyi kurumsal teklifler
Acronis Backup for business, satıcıya göre boyutu, yeri ne olursa olsun sanal, fiziksel, bulut ve mobil platformlardaki verileri korur. Disk görüntüleme yedeklemesi ile bir işletme, tüm sisteminin, dosyalarının veya verilerinin yedek görüntülerini alabilir. İşletme, yerel diskler, ağ depolaması ve bulut dahil olmak üzere depolama cihazlarına yedek depolayabilir.

Acronis Backup, VM'lerin ve ana makinelerin hem aracısız hem de aracı tabanlı yedekleme ve kurtarmasını sağlar. Bir işletme, farklı hiper denetleyiciler arasında ve fiziksel makinelerden veya buluttan geçiş yapabilir. Çeşitli bulutlar, sanal sistemler ve fiziksel makineler arasında iş yükü geçişi de mümkündür.

Acronis Backup 12, 2016 yılında Microsoft Azure VM'leri ve Amazon Elastic Compute Cloud örnekleri için yedeklemeyi başlattı. 2017'de Acronis Backup 12, Microsoft Office 365 için buluta bulut yedekleme yaptı.

Acronis Backup 12 Office 365 desteği

ACRONİS İZNİYLE
Acronis Backup'ın 12. sürümü, Microsoft Office 365 yedekleme özelliğine sahiptir.
Satır içi ve genel veri tekilleştirme, disk depolama kullanımını ve ağ bant genişliği gereksinimlerini azaltır. Merkezi bir web yönetim konsoluna, kurtarma süresi hedeflerini azaltmaya yardımcı olan herhangi bir cihazdan erişilebilir.

Acronis Storage , blok, dosya ve nesne iş yüklerini birleştiren ölçeklenebilir, yazılım tanımlı bir depolama ürünüdür. Ürün, satıcının veri koruma ve yönetim paketi ile entegredir.

Acronis Storage 2 image
Acronis Storage 2, blok, dosya ve nesne iş yüklerini birleştiren ölçeklenebilir, yazılım tanımlı bir depolama ürünüdür.
Acronis Cloud Storage , yedekleri Acronis'in 14'ten fazla bulut veri merkezinden birinde depolayarak DR sağlar. Acronis Cloud Storage, Acronis Backup ile entegredir, böylece bir işletme yerel yedeklemelere ek olarak şirket dışı bulut yedeklemesi de yapabilir.

Acronis Cloud, disklerin, bölümlerin , sunucuların, verilerin ve mobil cihazların yedeklenmesini destekler . Daha sonra dosyaların, klasörlerin, uygulamaların veya tüm sistemin kurtarılmasını sağlar.

En iyi tüketici ürünleri
Acronis True Image , sistem diskinin veya seçilen bölümün bir kopyasını yakalayan tam görüntü ve ayna görüntüsü yedekleme sağlar. Müşteriler daha sonra ayrı bir dosyayı, klasörü veya tüm sistemi kurtarabilir. Tam görüntü kopyası gerekmiyorsa, yedekleme için ayrı ayrı dosyalar ve klasörler de seçilebilir.

Acronis True Image, Acronis Aktif Koruma ve şifreleme içerir; premium sürümler, Acronis ASign ve Acronis Noter özelliği ile birden fazla cihazda kullanım için dosya senkronizasyonu ve paylaşım sağlar. Acronis Cloud Storage sayesinde, True Image bulut yedekleme sağlar. Sürekli bulut yedekleme, her beş dakikada bir artımlı değişiklikleri yakalayabilir.

Acronis Disk Director , satıcıya göre, disk kullanımını optimize eden ve verileri koruyan bir dizi araçtır. Bölüm yönetimi - bölümler oluşturma, kişiselleştirme ve düzenleme yeteneği - ve kaybolan veya silinen veri bölümlerinin toplu kurtarılmasını sağlar. Disk klonlama , tüketicinin dakikalar içinde yeni bir sabit disk sürücüsü kullanmasını sağlar.

Güvenlik
Acronis kurtarma ve veri yedekleme yazılımı ürünleri, birçok farklı güvenlik özelliğine sahiptir. Örneğin, Acronis Backup, Acronis Aktif Koruma, Acronis Noter, Acronis ASign ve şifreleme içerir.

Acronis Active Protection, verilerde, yedekleme dosyalarında ve yedekleme uygulamasında şüpheli değişiklikleri tespit ederek fidye yazılımı koruması sağlar. Müşteriler bir uyarı alır ve bir fidye yazılımı saldırısından önce bir andan itibaren iyileşebilir. Bu teknoloji yapay zeka ve makine öğrenmesini içerir ve antimalware ürünleriyle uyumludur.

 
Bu Acronis web semineri 
satıcının gelişmiş ransomware 
koruma teknolojisini tanımlar .
Acronis Noter , yasal düzenlemelere uyumluluğu artıran blockchain ile yedek orijinallik ve bütünlük sağlar . Blockchain veri kimlik doğrulaması, içeriğin orijinal sürümünde yapılan değişiklikleri doğrular. Temel blok zincirine erişimi olan herkes bir dosyanın orijinalliğini bağımsız olarak onaylayabilir.

Acronis ASign belge sertifikası, blockchain teknolojisi tarafından etkinleştirilen imzalara sahip dosyaların doğruluğunu onaylar.

Acronis ürünlerinde blockchain teknolojisinin kullanımı yenilikçi olarak kabul edilir. Satıcı, Acronis Storage ürününü blockchain'in yazılım tanımlı depolama ve veri korumasına ilk entegrasyonu olarak tanımlamaktadır. Acronis Storage'daki güvenlik özellikleri arasında şifreleme, Acronis Noter ve veri bütünlüğü için Acronis CloudRAID bulunur.

Acronis vs rakipleri
Acronis, Unitrends, Veeam Software ve Carbonite'yi içeren rekabetçi bir veri koruma ürünü pazarındadır.

Unitrends, yedekleme ve kurtarma için donanım ve yazılım sunar. Şirket 1989 yılında kuruldu ve 2003 yılında entegre aletler satmaya başladı, aynı yıl Acronis piyasaya sürüldü. Birim trendleri, satıcıya göre iş sürekliliği, DR, cihaz tabanlı yedekleme, artımlı sonsuza kadar yedekleme, yalın metal kurtarma, anında kurtarma, DRaaS ve Office 365 için yedekleme sağlar.

detay

Acronis

Copyright © MsaNet 2014 Bütün Hakları Saklıdır.